Page
Menu

Zajdy, powiat olecki - Mazury

Jesteś tu:   Strona Główna > Okolice

Okolice

Ziemia olecka to jeden z najpiękniejszych zakątków Mazur. Największymi zaletami powiatu jest wspaniały mikroklimat oraz duże obszary wodne i leśne.

  Walory turystyczne i krajoznawcze oraz położenie na ważnych szlakach komunikacyjnych, podnoszą atrakcyjność tych ziem i stwarzają możliwości do inwestowania i rozwoju gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem bazy turystycznej.

Olecko to miasto turystyczne w północno wschodniej części Polski (województwo warmińsko-mazurskie). Położenie miasta nad brzegiem jeziora, z którego wypływa rzeka przecinająca zakolami miasto, jest wyjątkowo malownicze. Bardzo blisko stąd do Wigierskiego Parku Narodowego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Puszczy Augustowskiej i Boreckiej. Niedaleko znajdują się przejścia graniczne z Litwą i Rosją. Okolice Olecka tworzą doskonałe warunki do żeglowania, wędkowania, grzybobrania - są rajem dla myśliwych, amatorów wycieczek rowerowych i pieszych. Olecko jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całego rejonu. www.olecko.pl 

W Olecku można wypożyczyć sprzęt turystyczny, łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne, w Klubie Wodnym istnieje również możliwość wypożyczenia żaglówek. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olecku znajduje się sauna i dobrze wyposażona siłownia. Są tu korty tenisowe i stadion, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kemping, kąpielisko. Trasy turystyczne i miejscowości na terenie powiatu na bieżąco są porządkowane.

Piękne położenie jezior i malownicze krajobrazy powiatu przyciągają wielu turystów.

Submenu

góra
Page
Menu
Page
Menu

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login